Історія школи

Початком шкільництва в с.Корналовичі є 1864 р.В цьому році, у приватному будинку Павловського, було організовано однокласну школу, в якій навчалося 15 дітей.

В 1865 р. в селі збудували однокласну школу, що проіснувала до 1909 р .з польською мовою навчання.

Вже у 1885 р. у цій школі навчалося 95 дітей. Шкільне приміщення складалося з навчального залу, приміщення для вчителя (2 покої), кухні та сніжарні.

З 1909 р. в селі діє 3-х класна школа. Вчителем з 1900 до 1917 рр. працював Павло Мисак. В ці роки дуже велику допомогу шкільництву надає товариство «Просвіта». В часи ЗУНР школа відроджується, але з приходом Польської влади школу закрили. Діяльність школа відновила лише в 1921р., з польською мовою навчання. Пан Созанський наказав давати школярам молоко.

В 1939 р. в село ввійшла радянська влада. Було відкрито семирічну школу. Директором був Кривенко /виходець Східної України/.

За німецької окупації, школа діяла лише протягом 1941-1942 рр. – директором був Жук.

З визволенням від німецької окупації в 1944 р. – шкільництво було відновлено. Восени відновила свою роботу семирічна школа. Директором був Голюк Володимир.

У 1949 р. після реконструкції будинків-маєтку пана Созанського (на його території), і зведення 2 поверху на одному з них відкрито середню школу (1950р.). Протягом 50-х – поч.60-х директорами був Маринович, пізніше-Глушко К.К. Після його смерті в 1966 р. новим директором школи став І.І.Кульчицький, на цій посаді був до 1993 р.

В 1967 р. в селі, на території школи, розпочали будівництво типової середньої школи, яке закінчили у 1971 р. Восени цього року почалася її експлуатація, і триває до сьогодні.

Директори школи:

• 1993-2009рр. – Бортнічук О.Й.
  • з 2009р. – Ковальчук Г.В.